Ders Takip Sistemi2020-12-19T19:36:31+00:00

DERS TAKİP SİSTEMİ

Bazen öğrencilerin anlattığınız derslerden ziyade hiçte kolay geçmeyen sınav maratonunda hislerine tercüman olan, bu yolda yalnız olmadıklarını düşünmelerini sağlayan etkenlere ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Öğretmenliğe ilk başladığım günde öyle olduğunu gördüm yıllar geçse de hiç şüphesiz böyle olacağını biliyorum.

İşte bu yüzden öğretmenlikle beraber öğrenci koçluğu ile bu heyecanı hep dolu dolu yaşadım ve yaşattım. Çünkü öğrencinin hislerine dokunmak, onlar gibi düşünüp onlar gibi olabilmek önemli ve vazgeçilmezdir.

Öğrenci Koçluğu

İlk öğrenci koçluğunu yaptığım zamanlarda öğrencilerimle haftalık ödevlerimizi bir kağıda yapar ve bu kağıdı bir hafta boyunca saklardık. Sonuçta o kağıt verilmiş bir söz ve hedeflerimize doğru götürecek bir pusulaydı. Daha sonra bunları dosyalayarak neler yapmışız bunlara bakar ve yol haritamızı belirlerdik.

Devir Artık Küçük Ekranların

Devir artık bilginin küçük ekranlara sığdığı kocaman bir dünya. Bunun bilincinde olarak yaptığım her işi bununla paralel götürmeye çalıştım. İşin gerçeği benim de öğrencilerin de beklentisi hep bu yönde oldu. İşte tam da bundan dolayı bu teknolojiyi daha verimli şekilde kullanarak öğrencinin sınav zamanında ihtiyaçlarını karşılayacak bir sistemi ekibimle beraber hazırladık.